Start Polecane Właściciele psów ostrzegani przed wężami, które pojawiają się podczas ciepłych dni

Właściciele psów ostrzegani przed wężami, które pojawiają się podczas ciepłych dni

421
0

Weterynarze ostrzegają spacerowiczów, że ich zwierzęta są narażone na ukąszenie przez żmije po trzech incydentach, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Po upalnej i suchej pogodzie, która zmusiła węże do wyjścia ze snu zimowego do opalania się w trawie, trzy psy musiały być leczone w Forest Veterinary Clinic, która ma kliniki w Fordingbridge i Ringwood.

Żmija jest jedynym jadowitym wężem w Wielkiej Brytanii, a jego ugryzienie może spowodować obrzęk wokół rany. Może to być poważne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi.

Główna pielęgniarka weterynaryjna w Forest Veternary Clinic, Rachel Russell, powiedziała: „Żmije można znaleźć na wrzosowiskach lub w miejscach, w których mogą kąpać się w słońcu.

„Jeśli Twój pies zostanie ugryziony przez żmiję, musisz jak najszybciej zabrać go do weterynarza, aby uzyskać szybką pomoc.” „Jeśli pies zostanie ugryziony, możesz zauważyć, że odczuwa ból i zobaczysz dwa ślady nakłuć w miejscu ukąszenia. Miejsce ukąszenia może również krwawić.”

Żmija to wąż z ciemnym i bardzo wyraźnym wzorem zygzakowatym na grzbiecie i czerwonym okiem. Żmije rzadko atakują, chyba że czują się zagrożone lub jeśli bronią swoich młodych.