Start Polecane Właściciele psów mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 500 funtów za...

Właściciele psów mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 500 funtów za złamanie tej zasady

342
0

Ubezpieczenie zwierząt Direct Line ujawniło, że jeden na dziesięciu właścicieli psów łamie prawo, nie zakładając mikroczipu swojemu zwierzęciu.

Te dane pochodzą z ankiety Opinium przeprowadzonej wśród 2000 dorosłych Brytyjczyków w dniach 15-18 listopada 2022 r.

Właściciele psów mogą otrzymać grzywnę w wysokości 500 funtów za brak mikroczipu u swojego psa.

Od 2016 r. posiadanie mikroczipu jest wymogiem prawnym, a niezastosowanie się do tego obowiązku może skutkować grzywną w wysokości do 500 funtów.

Z badań wynika, że ​​grzywny zbiorowe mogą osiągnąć oszałamiającą kwotę 525 milionów funtów, wraz z ryzykiem wszczęcia postępowania karnego.

Czipowanie psa kosztuje około 20 funtów i nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Jest to również niezbędne w ponownym połączeniu właścicieli z zaginionymi psami, a badania pokazują, że prawie jedna trzecia (29%) przyznała, że ​​ich pies zaginął przynajmniej raz z ich domu.

Według RSPCA mikroczip zawiera kod, który jest unikalny dla każdego zwierzęcia i jest szybko umieszczany pod skórą. Jeśli pies z mikroczipem się zgubi, chip można zeskanować i odczytać dane kontaktowe właściciela, które są przechowywane w krajowej bazie danych.

Aby mikrochip był aktualny, właściciele będą musieli upewnić się, że wszelkie zmiany w ich danych kontaktowych, takich jak adres lub numer telefonu, zostaną również zmienione w bazie danych.

PoprzedniKlub szkolenia szczeniąt został uruchomiony w Hampshire
NastępnyGospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii mogą ubiegać się o zwrot 159 funtów opłaty licencyjnej