Start Wiadomości Właściciele polskiego sklepu skazani na więzienie za… brak angielskich napisów na “Kinder...

Właściciele polskiego sklepu skazani na więzienie za… brak angielskich napisów na “Kinder niespodziankach”

4104
0

Prowadząca polski sklep para Polaków z Norfolk została skazana na karę więzienia za niedopatrzenie w postaci… braku anglojęzycznych etykiet na części produktów. Sąd wydając bezprecedensowy wyrok nie uznał tłumaczeń, że klienci sklepu to Polacy i takowych tłumaczeń zwyczajnie nie potrzebują.

Co ciekawe, właściciele zostali skrytykowani przede wszystkim za brak ostrzeżeń na czekoladowych jajkach, tzw. „Kinder Niespodziankach”.

„Nie wszyscy rodzice są świadomi, że w środku jest zabawka. To stwarza zagrożenie” – przekonywała w sądzie Alice Barnes z Norfolk Trading Standards. Przypomniała również, że Polacy w 2013 roku odpowiadali już przed sądem na zarzut niewłaściwego etykietowania sprzedawanych produktów. Nie przekonało jej tłumaczenie prawnika pary, który zaznaczył, że od tamtej pory Polacy zrobili bardzo wiele, by przystosować się do wymogów i obecnie odpowiednie podpisy znajdują się na znakomitej większości towarów.

34-letnia Aneta K. i 51-letni Zbigniew K. usłyszeli wyrok 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Nałożono na nich również kary finansowe. Firmę, do której należy sklep, będzie to kosztowało łącznie blisko 6 tys. funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniWiosna w odwrocie, nadciąga rosyjskie ochłodzenie
NastępnyFestiwal Balonów i Kwiatów powróci do Southampton?