Start Polecane Władze Hampshire wydają 100 mln rocznie na pozbycie się odpadów

Władze Hampshire wydają 100 mln rocznie na pozbycie się odpadów

729
0

Władze Hampshire uruchomiły inicjatywę mającą na celu pomoc mieszkańcom hrabstwa w zmniejszeniu ilości wytwarzanych odpadów.

Rada Hampshire zaprasza lokalne organizacje do przyłączenia się do projektu, którego celem jest dostarczanie produktów i usług, które minimalizują lub zapobiegają marnotrastwu. Jeden z radnych Hampshire, członek rady ds. Środowiska i transportu w Hampshire County Council powiedział: „Radzenie sobie z odpadami to kosztowna sprawa dla każdego. Samorządy lokalne w Hampshire wydają łącznie 100 milionów funtów rocznie na walkę z tym problemem. Zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów domowych może mieć tu duże znaczenie”.

W 2015 roku rada Hampshire rozpoczęła inicjatywę Smart Living, aby zachęcić ludzi do wprowadzania niewielkich zmian w ich stylu życia, co w efekcie ma doprowadzć do zmniejszenia produkcji odpadów, a co za tym idzie dużych oszczędności. Według pomysłodawców projektu, inicjatywa Smart Living poczyniła jak dotąd wielkie postępy, a wielu mieszkańców Hampshire wprowadziło proponowane pomysły w życie, zmniejszając tym samym ilość marnowanej żywności i przekazując niepotrzebne artykuły gospodarstwa domowego na cele charytatywne.

Rada hrabstwa zachęca lokalne organizacje do przyłączenia się do projektu i ubiegania się o dotacje, które pomogą w realizowaniu planów oczyszczania hrabstwa z odpadów.

Ostateczny termin składania wniosków do wspólnotowego funduszu upływa w dniu 31 stycznia 2018 roku.