Start Coronavirus Wjazd do Wielkiej Brytanii tylko z negatywnym testem

Wjazd do Wielkiej Brytanii tylko z negatywnym testem

684
0

Podróżujący z zagranicy będą musieli przeprowadzić negatywny test przed wjazdem do Wielkiej Brytanii, aby utrzymać nowe szczepy wirusa poza granicami kraju. Pasażerowie będą musieli wykazać negatywny wynik najpóźniej 72 godziny przed odlotem, chociaż środki mogą być jeszcze bardziej rygorystyczne i obejmować drugi test po przylocie.

Obecnie przybywający są zobowiązani jedynie do wypełnienia formularza lokalizacyjnego pasażera i poddania się kwarantannie, jeśli przybywają z kraju spoza rządowej listy „korytarzy podróży”.

Przewoźnicy mają zostać zwolnieni z ograniczenia, które nastąpi, gdy Anglia pogrąży się w trzecim krajowym blokadzie. Boris Johnson nie wspomniał o podróżach lotniczych w swoim przemówieniu do narodu w poniedziałek wieczorem, w którym ostrzegł, że nadchodzące tygodnie „będą najtrudniejsze”. Ale według The Times ministrowie rozważają zaostrzenie ograniczeń granicznych, aby obniżyć spiralne przypadki Covid. W międzyczasie minister rządu Michael Gove potwierdził dzisiaj, że rząd rozważa możliwości ograniczenia podróży międzynarodowych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19.

Przegląd ustaleń na granicach Wielkiej Brytanii jest w toku pośród wezwań do ściślejszej kontroli, a nawet wstrzymania lotów. Zapytany, czy rząd zamknie lotniska w Republice Południowej Afryki, gdzie pojawił się nowy, bardziej zjadliwy szczep, Gove powiedział: “Być może będziemy musieli pójść nawet dalej w ograniczaniu podróży międzynarodowych, ale przeglądamy to z rządami w Szkocji, Walia i Irlandia Północna ”. Minister nie wykluczył zamknięcia granic dla przylatujących lotów, mówiąc: „Chcemy mieć pewność, że [nasze granice] są tak bezpieczne, jak to tylko możliwe, więc sprawdzamy, jakie mogą być odpowiednie ograniczenia”. Dodał, że nie jest to tak proste, jak nałożenie „ogólnych ograniczeń”, ponieważ niektóre podróże muszą być realizowane z „ważnych powodów handlowych”, takich jak import żywności i materiałów medycznych. „Chodzi o zapewnienie możliwie najbezpieczniejszego podejścia, a to obejmuje przegląd funkcjonowania naszych portów i lotnisk” – powiedział. (Źródło: metro.co.uk)

Jak informuje Reuters, Wielka Brytania wkrótce opublikuje plany nowych ograniczeń granicznych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, powiedział we wtorek minister gabinetu Michael Gove. „Wkrótce przedstawimy nowe propozycje dotyczące tego, jak dokładnie upewnimy się, że nasze granice są bezpieczne” – powiedział Gove Sky News. „Ale przesłanie jest bardzo, bardzo jasne dla obywateli Wielkiej Brytanii, że nie powinni podróżować”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPełna lista miejsc, które mogą pozostać otwarte podczas trzeciego lockdownu
NastępnySouthampton Solent Sky Museum ujawnia plany rozbudowy