Start Wiadomości Wizz Air otwiera bazę na lotnisku Londyn Luton

Wizz Air otwiera bazę na lotnisku Londyn Luton

762
0

Wizz Air ogłosił otwarcie swojej 28. bazy – tym razem na lotnisku Londyn Luton w Wielkiej Brytanii. Otwarcie odbędzie się 18 czerwca 2017 roku. W bazie będzie umieszczony jeden nowy samolot Airbus A320. To pierwsze lotnisko w Wielkiej Brytanii, na którym ten przewoźnik otwiera bazę.

Otwarcie bazy wzmocni pozycję Wizz Air w Porcie Lotniczym Londyn Luton, gdzie linia jest drugim największym przewoźnikiem. Do 42 wzrośnie też liczba tras WIZZ oferowanych z lotniska Londyn Luton.

Wizz Air stworzy 36 miejsc pracy bezpośrednio związanych z działalnością linii w regionie. Trzy nowe kierunki WIZZ połączą Londyn Luton z Tel Awiwem w Izraelu, Prisztiną, stolicą Kosowa oraz Kutaisi w Gruzji zapewniając tym samym jedyne bezpośrednie połączenie pomiędzy Gruzją i Wielką Brytanią. Ponadto, w związku z umieszczeniem samolotu w bazie, wzrośnie częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach: loty do Suczawy będą odbywać się pięć razy w tygodniu, do Konstancy – cztery razy, a do Jassy Wizz Air będzie latać codziennie.

2016 roku, będąc drugim co do wielkości przewoźnikiem na lotnisku Londyn Luton, WIZZ przewiózł ponad 5 milionów pasażerów. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 roku jest prawie 6,3 mln miejsc na trasach w londyńskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 13-proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniGwałtowny wzrost przestępstw z nienawiści po Brexicie
NastępnyWielka Brytania walczy z cyberatakami