Start Wiadomości Wiosna w UK – dopiero w święta?

Wiosna w UK – dopiero w święta?

1146
0

Macie już dość chłodnej, nijakiej pogody? Niestety nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że do końca marca w większości regionów Wielkiej Brytanii towarzyszyć nam będzie chłód, a także opady śniegu.

Niech nie zmylą Was ostatnie cieplejsze dni – zdaniem synoptyków tegoroczna wiosna każe nam na siebie długo czekać. Do końca marca temperatury będą znacznie niższe niż przeciętnie o tej porze roku (od ok. 5 do 7 stopni Celsjusza), a mieszkańcy Szkocji, Walii oraz północno-zachodniej części Anglii powinni liczyć się z porywistymi wiatrami oraz miejscowymi opadami śniegu. Nie powinniśmy więc przedwcześnie rezygnować z ciepłej zimowej odzieży, ponieważ – jak podkreślają specjaliści – słoneczne dni nie są jeszcze zwiastunami wiosny. Pogoda w najbliższym czasie będzie wyjątkowo kapryśna.

Korzystniejszej aury możemy spodziewać się tuż przed Wielkanocą. Synoptycy przewidują, że słupki rtęci w świąteczny weekend mogą wskazać nawet 21 stopni ciepła! To blisko 10 stopni więcej, niż przeciętnie o tej porze roku.

Równie ciepły i pogodny ma być maj. Zdaniem specjalistów temperatura powietrza sięgnie wówczas nawet 27 stopni, co zwiastować może wyjątkowo słoneczne i suche lato.

ŹRÓDŁOwww.polishexpress.co.uk
PoprzedniSzansa na darmowy bilet na Regaty o Puchar Ameryki, które odbędą się w Portsmouth
NastępnyBezpłatne warsztaty w Southampton