Start Polecane Wielomilionowe wsparcie dla transportu przyjaznego dla środowiska

Wielomilionowe wsparcie dla transportu przyjaznego dla środowiska

475
0

Więcej miejsc do parkowania poza miastem (park and ride) zostanie opracowanych przez Radę Miasta Winchester po przyznaniu jej 5,65 miliona funtów w celu zwiększenia podróży o niższej emisji dwutlenku węgla.

Urząd zainstaluje także nowe punkty ładowania pojazdów elektrycznych ze środków Enterprise M3 Local Enterprise Partnership (LEP). Dawna siedziba Vaultex w Barfield Close zapewni około 300 miejsc w celu ograniczenia ruchu w mieście, z panelami fotowoltaicznymi i punktami ładowania pojazdów elektrycznych, które zostaną uwzględnione w planach lokalizacji.

Paula Ferguson, członek gabinetu ds. kryzysu klimatycznego i lokalnej gospodarki, powiedziała: „Ten nowy rozwój daje ludziom szansę na zrobienie rzeczy w inny sposób. Będą mogli zaparkować na obrzeżach miasta i wybrać się na krótki przyjemny spacer, a jeśli mają samochód elektryczny, będą mogli go również naładować.”

Wstępne prace rozpoczną się przed Bożym Narodzeniem w tym roku, a projekt ma zostać zakończony na początku 2022 r. Rada twierdzi, że programy są powiązane z celami strategii ruchu miasta Winchester i wspierają jej zobowiązanie do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2024 roku.

PoprzedniMężczyzna z Southampton znalazł przynajmniej 20 szerszeni w bloku mieszkalnym
NastępnyMieszkańcy Southampton zachęcani do “wsiadania na rower” w celach charytatywnych