Start Wiadomości Wielki powrót brutalnej rozrywki. Polowanie na lisy znów legalne w UK?

Wielki powrót brutalnej rozrywki. Polowanie na lisy znów legalne w UK?

3359
0

Premier David Cameron zapowiedział głosowanie nad ponowną legalizacją polowań na lisy. Posłowie będą w tej sprawie zwolnieni z dyscypliny partyjnej – będą mogli zagłosować w zgodzie z własnym sumieniem.

Jak informuje „The Independent”, głosowanie w sprawie zniesienia zakazu polowania na lisy w Wielkiej Brytanii może odbyć się już w przyszłym tygodniu. Zmiany mogą zostać zatwierdzone nawet w ciągu jednego posiedzenia, ponieważ rządowi zależy na tym, by załatwić sprawę jak najszybciej – jakakolwiek zwłoka legislacyjna mogłaby stać się przedmiotem ostrej krytyki, zarówno ze strony mediów, jak i obu izb parlamentu.

Przypomnijmy, że obecnie obowiązujące prawo dopuszcza możliwość użycia dwóch psów do wypłoszenia lisa, który ma zostać zastrzelony. Dzięki zmianom legalne staną się także inne rodzaje polowań, związane z kontrolą populacji szkodników.

Konserwatyści już raz próbowali znieść zakaz polowania na lisy. Ich inicjatywa została jednak zablokowana przez Liberalnych Demokratów. Tym razem eksperci lobby popierającego polowania twierdzą, że przekroczenie magicznej liczby 286 głosów podczas głosowania parlamentarnego jest możliwe.

„David Cameron ucieka się do desperackich kroków. Jego rząd powinien zająć się raczej prawdziwymi problemami, jak kryzys mieszkaniowy, niskie zarobki ludności wiejskiej i niewystarczająco rozwinięte sieci transportowe w kraju” – komentuje ostro pomysł premiera laburzystka Maria Eagle.

Głosowanie w sprawie zniesienia zakazu polowania na lisy zaplanowano wstępnie na czwartek 16 lipca.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjczycy narodem lekomanów – liczba wystawianych recept wzrosła o 55 proc.
NastępnyApel o pomoc po tym jak znaleziono zwłoki psa przy jednym z supermarketów w Hampshire