Start Wiadomości Wielkanocne opóźnienia pociągów: podróż będzie nawet 5 razy dłuższa

Wielkanocne opóźnienia pociągów: podróż będzie nawet 5 razy dłuższa

981
0

W okresie świątecznym – od najbliższego piątku do poniedziałku, czas podróży na niektórych trasach wydłuży się pięciokrotnie. Jeśli chodzi o ceny biletów na miły prezent od przewoźników również nie mamy co liczyć, a wręcz przeciwnie.

Virgin Trains i London Midland zablokowały możliwość wcześniejszego zakupu biletów, co sprawi, że pasażerowie podróżujący podczas świąt Wielkiejnocy będą zmuszeni kupić droższe bilety w taryfie „off-peak”.

Przykładowo, podróż z Londynu do Manchesteru będzie kosztować 82 funty (rezerwując z wyprzedzeniem opłata wynosi 15 funtów) i potrwa 3 godziny, 52 minuty, czyli godzinę i 50 minut dłużej niż zwykle. Podobnie zwiększy się czas i cena połączenia Londyn – Liverpool. Zwykle podróż realizowana jest pociągiem bezpośrednim, trwa trzy godziny, 16 minut i kosztuje 12 funtów. Decydując się na podróż w okresie świątecznym musimy się liczyć z przesiadkami, w tym jedną na autobus, i kosztem na poziomie 31 funtów.

Przedstawiciele zarówno Virgin Trains, jak i London Midland twierdzą, że wycofanie możliwości rezerwacji biletów wiąże się z prowadzeniem prac konserwacyjnych i koniecznością zapewnienia transportu zastępczego w porozumieniu z innymi przewoźnikami. Kierownictwo obu linii zapewnia, że bilety będzie można ponownie rezerwować kiedy tylko roboty na torach dobiegną końca.

Jak jednak twierdzą przedstawiciele organizacji konsumenckich, niektórzy przewoźnicy nie starają się wystarczająco, aby utrzymać standard usług na oczekiwanym poziomie. „Takie absurdy obrazują dezorganizację brytyjskich kolei” – twierdzi Bruce Williamson z Railfuture. „Zamiast podnosić opłaty, koleje powinny wypłacać odszkodowania za opóźnienia” – twierdzi.

Niektórym przewoźnikom, pomimo prowadzonych remontów, udało się zachować niższe ceny. Jak zapewnia rzecznik CrossCountry, linie nadal oferują możliwość wcześniejszej rezerwacji tańszych biletów na okres świąteczny.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniMężczyzna uniknął kary po tym jak próbował pocałować trzy kobiety w centrum Southampton
NastępnyBrytyjczycy piją na umór: Weekendowe libacje kosztują podatników 4,9 miliarda