Start Southampton Wielkanoc 2021: Przewidywany późny wzrost ruchu na drogach

Wielkanoc 2021: Przewidywany późny wzrost ruchu na drogach

319
0

Kierowcy są ostrzegani o możliwych korkach w Wielki Piątek, gdy miliony samochodów wyjadą na drogi tuż przed Wielkanocą.

RAC powiedział jednak, że spodziewanych jest mniej wyjazdów niż w poprzednich latach, a ludzie zachowują ostrożność z powodu pandemii. Według Network Rail, w weekend planowanych jest również około 600 prac inżynieryjnych. Rząd wezwał pasażerów do zminimalizowania podróży koleją w czasie okresu wielkanocnego.

Uważa się, że około 5,6 miliona ludzi planuje podróże samochodem w Wielkiej Brytanii w weekend wielkanocny, jak sugeruje badanie przeprowadzone przez RAC wśród 1200 kierowców. To najmniej przewidywanych wyjazdów od czasu rozpoczęcia przez firmę badania w 2014 r., choć w 2020 r. nie zebrano żadnych danych. RAC spodziewa się największego ruchu na drogach w Wielki Piątek.

Badanie firmy sugeruje również zwiększenie liczby podróży w ciągu dwóch tygodni po Wielkanocy, zbiegających się z wolnych od szkoły w niektórych częściach Anglii i możliwością dalszego złagodzenia ograniczeń w poniedziałek, 12 kwietnia.