Start Wiadomości Wielka Brytania: Zielone światło dla spotkań ze Świętym Mikołajem

Wielka Brytania: Zielone światło dla spotkań ze Świętym Mikołajem

423
0

Jest zielone światło dla grot Świętego Mikołaja, jasełek i śpiewania kolęd. Tradycja może być kontynuowane w tym roku, ale z ograniczeniami dotyczącymi Covid-19. Wytyczne opublikowane przez rząd w niedzielę mówią, że będziemy mogli do niej wrócić po zakończeniu blokady narodowej Anglii 2 grudnia.

Groty Świętego Mikołaja mogą otwierać się na wszystkich poziomach, o ile odbywają się w miejscach, które mogą działać na podstawie ograniczeń koronawirusa obowiązujących na ich obszarze. Wytyczne ostrzegają, że miejsca powinny stosować „odpowiednie środki zabezpieczające Covid, w tym dystans społeczny” oraz że dzieci muszą pozostawać z dala od Świętego Mikołaja – co oznacza, że ​​nie mogą siedzieć na jego kolanach, prosząc o prezenty. Tymczasem jasełka dla dzieci będą mogły odbywać się „w obrębie istniejących szkolnych baniek” i unikać mieszania się między grupami. Jednak rodzice będą mogli uczestniczyć w zajęciach tylko na poziomie 1 i 2 – z zastrzeżeniem „odpowiednich zabezpieczeń” w obszarze widowni. Szkoły na poziomie trzecim powinny transmitować na żywo lub wstępnie nagrywać występy. Kolędnicy od drzwi do drzwi również mogą szerzyć swój coroczny wiwat – ale tylko w sześcioosobowych grupach i muszą trzymać się co najmniej dwóch metrów od „progu mieszkania”. Oczekuje się, że uczestnicy będą zachowywać dystans społeczny, pozostając co najmniej dwa metry od każdego, kto nie jest z tego samego gospodarstwa domowego. Jeśli jest więcej niż sześć osób, grupy nie powinny się mieszać ani towarzysko, powiedział nr 10. Śpiew w pomieszczeniach będzie również dozwolony, ale tylko przez chóry i bez udziału publiczności, przy czym należy zachować dystans społeczny. Osobom, które chcą wprawić się w świąteczny nastrój, biorąc udział w jarmarku bożonarodzeniowym, rząd radzi, aby sprawdzić zasady zgodnie ze swoim poziomem.

Stwierdza: „Zasady mogą być inne w przypadku sklepów pod dachem i sklepów na świeżym powietrzu, takich jak jarmarki bożonarodzeniowe lub targi choinkowe”. Sarah Mullally, biskup Londynu, powiedziała, że ​​wiadomość, że w okresie świątecznym ludzie mogą spotykać się na świeżym powietrzu, „przyniesie wielu pocieszenie i radość”. Powiedziała: „Adwent i Boże Narodzenie w tym roku nie będą takie same jak w poprzednich latach, ale wspólne śpiewanie na świeżym powietrzu i kolędowanie w domu z chórami jest rozsądną równowagą i uznaje nasz obowiązek wzajemnej ochrony i troski”. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniHuawei zakazany w Wielkiej Brytanii wcześniej niż planowano
NastępnyPięć dni bezpłatnego parkowania na Boże Narodzenie w New Forest