Start Wiadomości Wielka Brytania zapłaci spory rachunek za Brexit?

Wielka Brytania zapłaci spory rachunek za Brexit?

763
0

Wyspy zapłacą bardzo dużą cenę za opuszczenie Unii Europejskiej – ostrzega Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej.

Podczas przemówienia przed parlamentem w Brukseli Juncker powiedział, że Wielka Brytania nie może się spodziewać, że koszty wyjścia z Unii będą niższe, niż zakładano – informuje The Guardian.

– Nasi brytyjscy przyjaciele powinni wiedzieć – i już o tym wiedzą – że nie ominą ich koszty wyjścia z sojuszu. Rachunek będzie bardzo słony. UK musi respektować zobowiązania, na które się dobrowolnie zgodziło przyłączając się do UE – mówi Jean-Claude Juncker.

W Brukseli toczą się dyskusje odnośnie wysokości kosztów, jakie wiążą się z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE. Nieoficjalnie mówi się, że UK będzie musiało w ciągu sześciu lat zapłacić w ratach ponad 48 miliardów funtów.  Kwota ta ma pokryć m.in. koszty projektów i programów, które ten kraj podpisał w ramach sojuszu UE. Negocjacje w sprawie ustalenia ostatecznego rachunku potrwają dwa lata.

– To będą trudne negocjacje, które potrwają dwa lata. Jest to czas potrzebny na osiągnięcie pełnego porozumienia w sprawie warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.  Natomiast ustalenia przyszłej struktury stosunków między UK a UE zajmą lata – dodaje Jean Claude Juncker.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPasażerowie zszokowani po tym, jak ktoś strzelał do autobusów w Hampshire
NastępnyPo Brexicie Wielka Brytania pozostanie jeszcze długo otwarta dla imigrantów