Start Coronavirus Wielka Brytania: W sobotę złagodzenie obostrzeń. Premier apeluje o rozwagę

Wielka Brytania: W sobotę złagodzenie obostrzeń. Premier apeluje o rozwagę

660
0

W sobotę pierwszy raz od marca zostaną otwarte puby, restaurację, kina czy fryzjerzy. W związku z tym premier Boris Johnson zachęca społeczeństwo do „odpowiedzialnego działania”.

Jak przyznaje szef brytyjskiego rządu „jeszcze nie wyszliśmy z lasu. Wirus jest nadal z nami, a pokazał to skok w Leicester ”. Premier zaznaczył również, że rząd „nie zawahałby się ponownie nałożyć ograniczeń”, jeśli w wyniku zmian nastąpi skok wirusa”. Jak dodał „każdy, kto lekceważy zasady dystansu społecznego i bezpieczeństwa Covid, nie tylko naraża nas wszystkich na ryzyko, ale także zawodzi tych firm i pracowników, którzy zrobili tyle, aby przygotować się na tę nową normę”. „Tak więc, gdy robimy kolejny krok, nasz największy jak dotąd krok na drodze do powrotu do zdrowia, wzywam brytyjską opinię publiczną, aby zrobiła to bezpiecznie”.

Szefowie służb ratunkowych zaapelowali także do pubów, aby zachowali się odpowiedzialnie w ten weekend. We wspólnym oświadczeniu przedstawiciele policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego wzywali ludzi do picia z umiarem, do obserwowania dystansu społecznego i ponownej oceny swoich planów, jeśli warunki nie są bezpieczne. Danny Savage z BBC powiedział, że służby ratunkowe przygotowują się w taki sam sposób, jak w piątkowy wieczór przed świętami Bożego Narodzenia. Brytyjskie Stowarzyszenie Piwa i Pubów wezwało ludzi do przestrzegania obowiązujących środków higieny i wspierania właścicieli i pracowników pubów.

Środki blokujące w każdym kraju w Wielkiej Brytanii są różne, w tym różne zasady dotyczące ponownego otwarcia punktów sprzedaży żywności i napojów. W Irlandii Północnej puby i restauracje ponownie otwierają się w piątek. W Szkocji ogródki piwne i restauracje na świeżym powietrzu będą mogły być ponownie otwarte od 6 lipca, a obszary wewnętrzne będą dostępne od 15 lipca. Rząd walijski obiecał rozmowy z sektorem hotelarsko-gastronomicznym na temat ponownego otwarcia „potencjalnie etapowego”, ale nie podano jeszcze żadnych dat.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRejsy na trasie Wightlink Lymington do Yarmouth zostaną wznowione w przyszłym miesiącu
NastępnyKoniec teatru Nuffield w Southampton. Utrata 86 miejsc pracy