Start Polecane Wielka Brytania usuwa wszystkie kraje z czerwonej listy

Wielka Brytania usuwa wszystkie kraje z czerwonej listy

1879
0

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że wszystkie kraje zostaną usunięte z brytyjskiej czerwonej listy podróżniczej w środę od 4 rano.

Na liście znajdują się Angola, Botswana, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambik, Namibia, Nigeria, RPA, Zambia i Zimbabwe. Czerwona lista została przywrócona pod koniec listopada jako środek ostrożności po pojawieniu się wariantu Omicron. Jednak sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział, że wariant rozprzestrzenił się tak szeroko, że zasady nie mają już większego celu.

„Teraz, gdy w Wielkiej Brytanii następuje transmisja Omicron przez społeczność, a Omicron tak szeroko rozprzestrzenił się na całym świecie, podróżnicza czerwona lista jest mniej skuteczna w spowalnianiu napływu tego wariantu z zagranicy” – powiedział Parlamentowi.

„Chociaż utrzymamy nasze tymczasowe środki testowe dotyczące podróży międzynarodowych, usuniemy wszystkie 11 krajów z czerwonej listy podróży” – powiedział minister zdrowia.

Do tej pory wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z krajów znajdujących się na czerwonej liście muszą zapłacić i izolować się w zarezerwowanym z wyprzedzeniem, zatwierdzonym przez rząd hotelu na 10 dni.

PoprzedniOlbrzymie rzeźby dinozaurów powrócą do Marwell Zoo
NastępnyWzrost liczby pracowników zatrudnionych na pół etatu w miarę wzrostu wolnych miejsc pracy