Start Brexit Wielka Brytania: To musisz zgłosić w urzędzie celnym. Nowa lista

Wielka Brytania: To musisz zgłosić w urzędzie celnym. Nowa lista

1500
0

Jest nowa lista pozycji, które musimy zgłosić w urzędzie celnym – w przeciwnym razie grozi to grzywną lub nawet więzieniem. Zacznie ona obowiązywać po zakończeniu okresu przejściowego 31 grudnia 2020 r. Niektóre pozycje będą wymagały odpowiedniej dokumentacji.

Wielka Brytania opuściła UE, a kiedy okres przejściowy zakończy się 31 grudnia, nastąpią pewne zmiany. Jedną z nich jest nowa lista,na której sa przedmioty, które będziemy musieli zadeklarować podczas podróży do i z Europy.

Aby zachować zgodność z CITES, międzynarodowym porozumieniem chroniącym zagrożone zwierzęta i rośliny, od 1 stycznia 2021 r. Będą potrzebne zezwolenia na przemieszczanie gatunków chronionych między Wielką Brytanią a UE oraz między Wielką Brytanią a Irlandią Północną.

Wszystkie gatunki zwierząt i roślin wymienione w CITES będą wymagały zezwolenia CITES i / lub powiadomienia o przywozie. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:
Gitara – może być wykonana z zabezpieczonego drewna np. Palisandru.
Zwierzęta egzotyczne – zwierzęta takie jak papugi i żółwie będą potrzebować zezwolenia CITES.
Wypchane, martwe zwierzęta mogą być również chronione w ramach CITES.
Storczyki i kaktusy – niektóre typy wymagają zaświadczenia, aby móc wjechać lub wyjechać z kraju.
Biżuteria antyczna – sprawdź, czy naszyjnik od Twojej niani nie zawiera kości słoniowej, skorupy żółwia ani korala: możesz potrzebować pozwolenia, aby zabrać go na wakacje.
Krem do skóry – nawet tanie marki mogą zawierać kawior, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować dokumentacji CITES, aby wwieźć je do Wielkiej Brytanii lub wyjechać z niej.
Przedmioty, takie jak pudełka na biżuterię lub ramki na zdjęcia: te przedmioty i meble mogą być wykonane z materiałów takich jak palisander, a kupowanie ich z zagranicy lub sprzedawanie ich może oznaczać konieczność ubiegania się o dokumentację CITES.

Co należy zrobić?
Przede wszystkim, sprawdź, czy elementy, które chcesz przenieść, znajdują się na liście gatunków CITES.

Odczekaj co najmniej 30 dni, aby je otrzymać. Aby uzyskać więcej informacji i przygotować się, przeszukaj CITES na gov.uk.

Po zakończeniu okresu przejściowego 31 grudnia przedmioty CITES eksportowane z lub importowane do Wielkiej Brytanii muszą być przewożone z odpowiednią dokumentacją, a tylko niektóre porty lądowe, morskie i lotnicze mogą być wykorzystywane jako punkty wejścia.

Dokumenty muszą zostać przedstawione i potwierdzone przez brytyjskie siły graniczne przy wjeździe lub wyjeździe. Chociaż ustalenia dotyczące przemieszczania między Irlandią Północną a UE, w tym Irlandią, nie ulegną zmianie, dokumentacja CITES będzie potrzebna do przemieszczania gatunków chronionych CITES między Irlandią Północną a Wielką Brytanią.

Istnieją przestępstwa związane z przemieszczaniem lub handlem gatunkami kontrolowanymi przez CITES bez ważnego zezwolenia, lub świadectwa.

Możesz podlegać karze pozbawienia wolności do siedmiu lat lub nieograniczonej grzywnie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniApel o lockdown w związku ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa w szkołach
NastępnyPrzedstawienie „Śpiąca królewna” w Mayflower Theatre jeszcze w tym roku