Start Polecane Wielka Brytania szykuje się na wojnę z Koreą Północną?

Wielka Brytania szykuje się na wojnę z Koreą Północną?

888
0

Jak donosi Independent, Wielka Brytania przygotowuje militarny plan na wypadek wojny z Koreą Północną. Powodem ma być rosnące napięcie na linii Stany Zjednoczone – Korea.

Wielka Brytania obawia się, że kolejna próba wystrzelenia pocisku rakietowego przez Koreę, spowoduje ostrą reakcję ze strony amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, doprowadzając tym samym do wybuchu wojny. Jak donosi Independent oraz Daily Mail, brytyjski rząd w związku z niepewną sytuacją jest na etapie przygotowywania planu militarnego.

Jego częścią ma być wysłanie na Półwysep Koreański najnowszego lotniskowca marynarki wojennej HMS Queen Elizabeth oraz dwunastu samolotów F-35B, które miałyby dołączyć do amerykańskiej floty, która już stacjonuje już półwyspie. Brytyjskie źródła informują , że Zjednoczone Królestwo dysponuje wieloma okrętami, które mogą zostać wykorzystane w czasie trwania konfliktu. Wśród nich wymieniane niszczyciele rakietowe typu 45 i fregaty rakietowe typu 23.

Informacje o tworzeniu planów na wypadek wojny pojawiły się po tym, jak Donald Trump umieścił na Twitterze wpis, że USA szykuje działania militarne wobec reżimu Kim Dzong Una.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniReferendum niepodległościowe Szkocji w 2020 roku?
NastępnySO: To Speak – festiwal słowa w Southampton