Start Coronavirus Wielka Brytania: spadek liczby zakażeń koronawirusem o dwie trzecie

Wielka Brytania: spadek liczby zakażeń koronawirusem o dwie trzecie

431
0

Naukowcy twierdzą, że od stycznia w Anglii nastąpił „silny spadek” poziomu zakażeń koronawirusem.

Badanie przeprowadzone przez Imperial College w Londynie wykazało, że od początku lockdownu liczba infekcji spadła o dwie trzecie w całej Anglii, z 80% spadkiem w Londynie.

Dane Imperial College London opierają się na testach na obecność koronawirusa wykonywanych w grupie ponad 85 tys. osób, niezależnie od tego, czy mają one objawy zakażenia, czy też nie, co pozwala na wykrycie i uwzględnienie także zakażeń bezobjawowych.

Według badania przeprowadzonego w dniach 4-13 lutego, obecność koronawirusa stwierdzono w 0,51 proc. przeprowadzonych testów, podczas gdy na początku stycznia było to 1,57 proc. To oznacza, że koronawirusa ma obecnie 1 na 196 osób. W Londynie w tym samym okresie odsetek testów z wynikiem pozytywnym spadł z 2,83 proc. do 0,54 proc.

Te szacunki wskazują, że rozpowszechnienie koronawirusa jest obecnie na podobnym poziomie jak było pod koniec września 2020 roku. Naukowcy z Imperial College London podali też, że wskaźnik R wynosi teraz między 0,69 a 0,76, czyli jest znacznie poniżej granicznego poziomu 1,0, którego przekroczenie oznacza, że epidemia się rozprzestrzenia.

W poniedziałek 22 lutego brytyjski premier Boris Johnson ma przedstawić plan wychodzenia z lockdownu.

PoprzedniPolicja i władze miasta wypowiadają wojnę wandalom atakującym autobusy
NastępnyCovid-19: W Southampton może być więcej przypadków odmiany południowoafrykańskiej wirusa