Start Coronavirus Wielka Brytania: Pozew za kwarantannę

Wielka Brytania: Pozew za kwarantannę

913
0

Obowiązkowa kwarantanna dla podróżnych – do sądu. Jak poinformowała kancelaria która reprezentuje osoby skierowane po przybyciu do Wielkiej Brytanii na przymusowa kwarantannę w hotelu – w tej sprawie został złożony pozew. Prawnicy chcą, żeby sąd określił legalność tego obowiązku.

Ich zdaniem to pogwałcenie elementarnych praw człowieka i twierdzą, że osoby zaszczepione były więzione nielegalnie. 

Przypomnijmy, że według obecnych przepisów każdy, kto przybywa z krajów z czerwonej listy musi spędzić obowiązkowo 11 nocy w hotelu. Warto dodać, że cena za taki pobyt wzrosła już obecnie do ponad 2 tysięcy funtów.

Tymczasem Sajid Dżavid sekretarz do spraw zdrowia oświadczył, że dla zaszczepionych i nieletnich nie będzie takiego obowiązku już od przyszłego poniedziałku.

Aktualizacja: Nie będzie przymusowej kwarantanny dla zaszczepionych i osób nieletnich powracających z zagranicy. Takie oświadczenie złożył sekretarz zdrowia Sajid Dżavid. Zmiany w przepisach mają wejść w życie 16 sierpnia. Jedyną rzeczą jaką będą musieli zrobić po przylocie, czy przyjeździe do Wielkiej Brytanii – będą obowiązkowe testy PCR, oraz ich wynik będzie negatywny.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWielka Brytania: Już trzy czwarte w pełni zaszczepionych
Następny1500 euro miesięcznie – tyle w tej chwili trzeba płacić w Irlandii za wynajem mieszkania