Start Coronavirus Wielka Brytania: powrót do pełnego lockdownu

Wielka Brytania: powrót do pełnego lockdownu

1531
0

Wczoraj na konferencji prasowej premier Boris Johnson ogłosił wprowadzenie w całej Anglii najwyższego poziomu restrykcji w związku z pandemią COVID-19. Oznacza to powrót do pełnego lockdownu, który potrwa do drugiego grudnia.

Ostateczna decyzja zostanie przegłosowana przez parlament w środę a nowe restrykcje wejdą w życie w czwartek, 5 listopada. Ogłaszając swoją decyzję Johnson powiedział, że „żaden odpowiedzialny premier nie może zignorować” rosnącego wskaźnika zakażeń Covid-19.

Od czwartku, 2 listopada zamknięte zostaną puby, restauracje, miejsca rozrywki, sklepy z wyjątkiem tych, które sprzedają artykuły pierwszej potrzeby. Decyzją rządu, uczelnie, szkoły i żłobki pozostaną otwarte. Ludzie będą mogli ćwiczyć na zewnątrz i spędzać czas w miejscach publicznych z osobami ze swojego domu. Spotkanie z tylko jedną osobą spoza domu będzie możliwe, ale nie w pomieszczeniach lub w prywatnych ogrodach. Dozwolone będą jedynie podróże do pracy, jeśli nie będzie możliwości pracy z domu.

Decyzja brytyjskiego rządu będzie się odnosić tylko do Anglii, gdyż ochrona zdrowia jest kompetencją zdecentralizowaną, co oznacza, że w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej odpowiadają za tę sferę tamtejsze rządy.

PoprzedniCeny domów w Wielkiej Brytanii idą mocno w górę
NastępnyUjawniono plany budowy budynków mieszkalnych w dzielnicy Southampton