Start Polecane Wielka Brytania powinna ponownie dołączyć do UE, aby „naprawić” brexit

Wielka Brytania powinna ponownie dołączyć do UE, aby „naprawić” brexit

637
Photo by Jannes Van den wouwer on Unsplash

Wielka Brytania powinna ponownie dołączyć do Unii Europejskiej, aby „naprawić” brexit, stwierdziła Ursula von der Leyen po tym, jak Partia Pracy obiecała zacieśnienie więzi z blokiem, jeśli zostanie wybrana.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej przemawiała w atmosferze znacznie poprawionych stosunków między Wielką Brytanią od czasu podpisania w lutym nowej umowy brexitowej dla Irlandii Północnej przez Rishiego Sunaka oraz po szokującym zwycięstwie w zeszłotygodniowych wyborach w Holandii Geerta Wildersa, który chce, aby Holandia opuściła UE.

„Przede wszystkim, dzięki Bogu, dzięki porozumieniu z Windsorem ustanowiliśmy nowy początek dla starych przyjaciół. To bardzo ważne” – powiedziała pani von der Leyen.

„I muszę powiedzieć, że ciągle powtarzam moim dzieciom, o potrzebie naprawienia tego. Popełniliśmy głupotę. Musisz to naprawić. To moja osobista opinia.”

Nie oczekuje się, że Wielka Brytania w najbliższym czasie zwróci się do UE o ponowne przyłączenie się do UE, bo jest to długim i złożonym procesem, który może zająć wiele lat.

Sir Keir Starmer obiecał jednak gruntowną zmianę stosunków handlowych po brexicie, jeśli Partia Pracy wygra wybory powszechne, które mają się odbyć w przyszłym roku.