Start Coronavirus Wielka Brytania potrzebuje trzytygodniowej blokady

Wielka Brytania potrzebuje trzytygodniowej blokady

1059
0

Wielka Brytania musi natychmiast nałożyć trzytygodniowy okres krajowych ograniczeń blokowania, aby powstrzymać wzrost liczby przypadków COVID-19, powiedział doradca naukowy rządu Jeremy Farrar, dodając, że obecne środki regionalne nie są skuteczne.

„Obecne wielopoziomowe ograniczenia nie spowodują wystarczającego obniżenia szybkości transmisji ani nie zapobiegną dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa” – powiedział. „Trzytygodniowy okres obowiązywania zaostrzonych w skali kraju ograniczeń, przy odpowiednim poziomie wsparcia finansowego, pozwoli nam zresetować przed zimą, zatrzymać rozwój transmisji, chronić i przygotować usługi zdrowotne, dać czas na w pełni funkcjonalne systemy z izolacją śladów testowych i ratuj życie – powiedział.

Farrar, który jest dyrektorem Wellcome Trust i członkiem rządowej Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, powiedział, że reakcja musi być natychmiastowa, ponieważ odkładanie jej tylko pogorszy i wydłuży kryzys. Powiedział Sky News, że najlepszy czas na zamknięcie to dwa do trzech tygodni temu, ale teraz nie było za późno. Starszy minister Michael Gove powiedział jednak, że dwu- lub trzytygodniowa blokada narodowa – nazywana przez niektórych „wyłącznikiem” – nie jest brana pod uwagę. „Rozprzestrzenianie się i natura choroby nie zasługują w tej chwili na takie podejście.” – powiedział w niedzielę dla Sky News.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKoronawirus: 855 pozytywnych przypadków w Hampshire w ciągu tygodnia
NastępnyPo kłopotach finansowych, Flybe ma szansę znowu wystartować