Start Coronavirus Wielka Brytania: po Wielkanocy życie zacznie wracać do normalności

Wielka Brytania: po Wielkanocy życie zacznie wracać do normalności

698
0

Według Matta Hancocka życie w Wielkiej Brytanii zacznie wracać do normy „jakiś czas po Wielkanocy ”. Sekretarz zdrowia podkreślił, że „większość” populacji będzie musiała zostać zaszczepiona, zanim będzie można znacznie złagodzić zasady Covid. Przyznał, że większość ludzi dostanie szczepionkę na wiosnę, co oznacza, że ​​po Wielkanocy wszystko powinno wrócić do normalności. Rząd zamówił w przedsprzedaży 100 milionów dawek szczepionki Oxford, która jest znacznie tańsza i łatwiejsza do przechowywania niż szczepionki firmy Pfizer i Moderna.

Na podstawie próby przeprowadzonej na 20000 osób wykazano, że jest skuteczny od 70% do 90%. Wyznaczając ramy czasowe dla wprowadzenia szczepionki, Hancock powiedział, że „większość” będzie w nowym roku, a niektórzy dostaną szczepionkę przed Bożym Narodzeniem.  „Większość programu szczepionek będzie wdrażanych w styczniu, lutym i marcu i mamy nadzieję, że jakiś czas po Wielkanocy sytuacja zacznie wracać do normy”.

Dzieje się tak, ponieważ oczekuje się, że rząd nakreśli swój plan, aby przeprowadzić kraj przez zimę do czasu, gdy programy masowych szczepień będą mogły rozpocząć się na dobre. Później spodziewane jest ogłoszenie dotyczące tego, jak będzie wyglądał nowy system warstwowy po zamknięciu i jak rodziny będą mogły wspólnie świętować Boże Narodzenie. Szefowie ds. Zdrowia obawiają się, że ludzie mogą zacząć się rozluźniać, wiedząc, że szczepionka jest tuż za rogiem, potencjalnie zwiększając liczbę przypadków, zanim wystarczająca liczba osób zostanie zaszczepiona. Mówiąc o planie po zamknięciu dla Anglii, Hancock powiedział, że system wielopoziomowy będzie „musiał być silniejszy” niż wcześniej. „Liczba przypadków wyraźnie zaczyna spadać w całej Wielkiej Brytanii” – powiedział. „W Anglii zbliżamy się do końca blokady, jak wiecie, 2 grudnia, więc uważamy, że możemy zastąpić blokadę systemem warstwowym. Ale system wielopoziomowy, choć lżejszy niż system blokowania, będzie musiał być silniejszy niż poprzednie poziomy”. Zapytany, czy będzie czwarty poziom, Hancock powiedział: „Nie, trzy poziomy, ale najwyższy poziom, trzeci, będzie musiał być silniejszy niż poprzedni trzeci poziom”.

Nowym zasadom wielopoziomowym prawdopodobnie towarzyszyć będą bardziej masowe programy testów, podobne do tych, które ostatnio miały miejsce w Liverpoolu. Każdy, kto chciał zostać przebadany, został poddany testowi, co doprowadziło do zdiagnozowania dużej liczby przypadków bezobjawowych. Hancock powiedział, że sprawy w Liverpoolu, które było najbardziej dotkniętym miastem w Wielkiej Brytanii, zostały obniżone po jego wdrożeniu. Powiedział: „W Liverpoolu liczba przypadków spadła o ponad dwie trzecie w ciągu ostatnich kilku tygodni.  I jest to oczywiście połączenie tych ograniczeń, które obowiązywały, ale także dlatego, że Liverpoolu poddaliśmy ludzi masowym testom. Przebadali ponad 200 000 osób z nieco ponad pół miliona mieszkańców. Kombinacja masowych testów i środków w Liverpoolu doprowadziła do upadku przypadków w naprawdę niezwykły sposób, znacznie szybciej, niż myślałem, że jest to możliwe”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKwarantanna dla podróżnych skrócona do 5 dni
NastępnyPortsmouth’s Spinnaker Tower powróci do oryginalnego białego koloru