Start Polecane Wielka Brytania otwiera się na uchodźców

Wielka Brytania otwiera się na uchodźców

537
0

Uproszczona procedura wizowa i oferta trzyletniego pobytu – to propozycja dla ukraińskich uchodźców, którą Wielka Brytania przedstawiła po rozmowach w Polsce.

W piątek w Krakowie odbyło się spotkanie wiceministrów MSWiA Pawła Szefernakera i Bartosza Grodeckiego z przedstawicielami Komisji Spraw Zagranicznych Izby Gmin Wielkiej Brytanii. Tematem rozmowy była pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wielka Brytania odpowiedziała na polską propozycję przedstawienia uchodźcom z Ukrainy konkretnych ofert.

– Uchodźcy z Ukrainy otrzymają na telefony komórkowe zalogowane w Polsce alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z informacją o możliwości pobytu w Wielkiej Brytanii – zapowiedział wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker. 
Uchodźcy z Ukrainy nie będą się musieli udawać po wizy do ambasad lub konsulatów brytyjskich. Po akceptacji wniosków przez stronę brytyjska wizy będą im wydawane na brytyjskich lotniskach. 

Szefernaker zaznaczył, że wszyscy, którzy będą chcieli otrzymać  ofertę pobytu w Wielkiej Brytanii, otrzymają informację w językach angielskim, ukraińskim i polskim o tym, jak legalnie przebywać w Wielkiej Brytanii, jeżeli jest się uchodźcą wojennym z Ukrainy. – Chcielibyśmy za to bardzo serdecznie podziękować, wskazać na to, że jest to pierwsza taka kompleksowa oferta, jaką otrzymaliśmy z innego państwa – mówił.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniZamordowany w środę Polak to Sławomir Turek
NastępnyTesco sprzedaje testy Covid za 2 funty