Start Wiadomości “Wielka Brytania odejdzie z Unii, jeśli nie zostaną wprowadzone zmiany w traktatach”

“Wielka Brytania odejdzie z Unii, jeśli nie zostaną wprowadzone zmiany w traktatach”

932
0

Philip Hammond, minister spraw zagranicznych, zastrzegł, że Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii w referendum, jeśli w czasie 48-godzinego tournée Davida Camerona po europejskich stolicach nie zostaną uzgodnione zmiany w traktatach.

Brytyjski minister spraw zagranicznych ostrzegł, że, jeśli Unia Europejska nie zgodzi się na przeprowadzenie istotnych reform, Wielka Brytania opuści Wspólnotę.

Hammond zaapelował również do liderów europejskich, aby skończyli z „obsesją na punkcie zacieśniania więzów między państwami unijnymi”. Jest on także jednym z pierwszych członków rządu Camerona, który oświadczył, że referendum w sprawie brytyjskiego członkostwa w UE może odbyć się już w przyszłym roku.

W czasie swojej 48-godzinnej podróży David Cameron zaplanował spotkania z przywódcami Francji, Niemiec, Polski oraz Holandii. Zmiana traktatów unijnych stała się jednym z najbardziej kontrowersyjnych postulatów Davida Camerona dotyczących reform UE. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zastrzegł jednak, że temat ten nie będzie brany pod uwagę w negocjacjach.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniKolejna obława policji w Southampton
NastępnyRejestracja “anglików” w Polsce. Od dzisiaj wchodzą nowe przepisy