Start Coronavirus Wielka Brytania: Nowa lista kwarantannowa. Są kolejne zmiany

Wielka Brytania: Nowa lista kwarantannowa. Są kolejne zmiany

435
0

Podróżni powracający do Wielkiej Brytanii z Grecji kontynentalnej będą musieli izolować się przez dwa tygodnie od 4 rano w tę sobotę. Wyspy Korfu, Kreta, Rodos, Zakynthos i Kos pozostają wyłączone z zasad kwarantanny.

Kilka krajów zostało usuniętych z brytyjskiej listy kwarantannowej, więc podróżni nie będą musieli izolować się przez dwa tygodnie po przybyciu do Wielkiej Brytanii od 4 rano w sobotę. Są to: ZEA, Katar, Turks i Caicos, Islandia, Laos, Kambodża, Chile i Bahrajn. Kraje te zostały również dodane do listy krajów zwolnionych dla podróżnych powracających do Walii.

Zakaz podróżowania do Danii zostanie przedłużony o kolejne 14 dni. Wynika to z odkrycia zmutowanego szczepu COVID-19 na fermach norek, co prowadzi do obaw o opracowanie przyszłych szczepionek. Międzynarodowe podróże z Anglii zostały zakazane od 5 listopada, kiedy kraj został objęty blokadą narodową, chociaż podróżowanie w celu pracy jest dozwolone. Sekretarz transportu Grant Shapps napisał na Twitterze: „Zakaz podróżowania do DANII zostanie również PRZEDŁUŻONY o kolejne 14 dni. Przypomnienie, że zgodnie z obecnymi ograniczeniami podróżowanie poza domem, z wyjątkiem ograniczonej liczby powodów, takich jak praca lub edukacja, jest niedozwolone. Najnowsze dane oznaczają również, że musimy USUNĄĆ całą GRECJĘ oprócz Korfu, Krety, Rodos, Zakynthos i Kos z listy #TravelCorridor. Od 4 rano w sobotę 14 listopada, jeśli przyjedziesz do Wielkiej Brytanii z tego miejsca, będziesz musiał się odizolować”.

Grecja odnotowała gwałtowny wzrost liczby przypadków koronawirusa wciągu ostatnich dwóch tygodni i została objęta ogólnokrajową blokadą w dniu 7 listopada, ze środkami obejmującymi zakaz podróżowania między różnymi częściami kraju i dozwolonym we wszystkich samochodach i taksówkach tylko kierowca i jeden pasażer.