Start Coronavirus Wielka Brytania nie przyjęła respiratorów z UE

Wielka Brytania nie przyjęła respiratorów z UE

1095
0

Ministrowie odmówili udziału w programie, ponieważ Wielka Brytania opuściła UE.

Sekretarz zdrowia, Matt Hancock, został zmuszony do odrzucenia unijnego programu masowego zakupu respiratorów i sprzętu ochronnego dla pracowników NHS z powodu politycznej decyzji.

– Rozmawiałem z sekretarzem spraw zagranicznych – powiedział Hancock godzinę po uwagach McDonalda, które wycofał we wtorek wieczorem. – O ile mi wiadomo, nie było żadnej decyzji politycznej o nieuczestniczeniu. Otrzymaliśmy zaproszenie do departamentu zdrowia i dołączyliśmy, więc teraz jesteśmy członkami tego programu.

Jednak rzecznik Komisji Europejskiej szybko obalił wszelkie sugestie, że Wielka Brytania była obecnie zaangażowana w jakiekolwiek wysiłki UE na rzecz zakupu masek, fartuchów, respiratorów lub materiałów laboratoryjnych. 

Kiedy Downing Street była wcześniej pytana o brak zaangażowania, urzędnicy i ministrowie powiedzieli, że rząd nie wziął udziału w programach, ponieważ z powodu początkowego problemu z komunikacją Wielka Brytania nie otrzymała zaproszenia na czas.

McDonald powiedział komisji: – To była decyzja polityczna. Brytyjska misja w Brukseli poinformowała ministrów o tym, co było dostępne, co było w ofercie, i decyzja jest znana. Wielka Brytania odmówiła udziału, ponieważ opuściliśmy Europę

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniW Wielkiej Brytanii cieplej niż w Grecji
NastępnyEasyJet rozpoczął wyprzedaż biletów na Wielkanoc 2021