Start Coronavirus Wielka Brytania: Największy operator turystyczny rezygnuje z Hiszpanii

Wielka Brytania: Największy operator turystyczny rezygnuje z Hiszpanii

482
0

Największy operator turystyczny w Wielkiej Brytanii, Tui, odwołał wszystkie wakacje w Hiszpanii kontynentalnej do 9 sierpnia.

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak rząd nałożył 14-dniową kwarantannę na osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z Hiszpanii. Firma powiedziała, że ​​wszyscy podróżujący na Baleary i Wyspy Kanaryjskie mogą nadal podróżować zgodnie z planem od poniedziałku, chociaż wcześniej loty są odwołane. Branża lotnicza zareagowała z konsternacją na decyzję o nałożeniu kwarantanny, nazywając to wielkim ciosem. Przedstawiciel Tui powiedział, że skontaktują się z klientami, których dotyczy problem, i zaoferuje im prawo do anulowania lub zmiany wakacji. „Wszyscy klienci przebywający obecnie na wakacjach mogą nadal nimi cieszyć się i wrócić planowanym lotem do domu” – dodał. Firma podkreśla, że zdrowie i bezpieczeństwo to najwyższy priorytet, ale wezwał rząd do „ścisłej współpracy” z branżą turystyczną. „Ten poziom niepewności i zamieszania jest szkodliwy dla biznesu i rozczarowuje tych, którzy nie mogą się doczekać zasłużonej przerwy” – dodał.

Biuro ds. Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów (FCO) odradza wszelkie podróże do Hiszpanii kontynentalnej oprócz tych niezbędnych. Środki kwarantanny mają zastosowanie do osób powracających z kontynentalnej Hiszpanii, Wysp Kanaryjskich i Balearów, takich jak Majorka i Ibiza. British Airways nadal obsługuje loty, ale twierdzi, że posunięcie to „pogrążyło tysiące planów podróży Brytyjczyków w chaosie”. Tanie linie lotnicze easyJet również utrzymują pełny rozkład lotów, podobnie jak Jet2. W oświadczeniu easy Jet czytamy: Klienci, którzy nie chcą już podróżować, mogą przenieść swoje loty bez opłaty za zmianę lub otrzymać voucher na wartość rezerwacji”

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKolejna fala upałów w Wielkiej Brytanii
NastępnyWłaściciel restauracji rozdaje bezpłatną pizzę personelowi szpitala za „uratowanie życia bratu”