Start Wiadomości Wielka Brytania nadal będzie na minusie w 2020 roku. Cameron kłamie

Wielka Brytania nadal będzie na minusie w 2020 roku. Cameron kłamie

885
0
Photo credit: International Monetary Fund / Foter / CC BY-NC-ND

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde ostrzegła Wielką Brytanię, że kraj nadal będzie na deficycie w 2020 roku, mimo przedwyborczych obietnic polityków.

Jedną z obietnic konserwatystów w czasie tych wyborów jest redukcja deficytu, który w czasie rządów laburzystów (2009/2010) wzrósł do rekordowych 152 miliardów funtów, a obecnie wynosi 90 miliardów.

Torysi planują do roku 2018/2019 zmniejszyć go do 5,2 miliardów. Jednak eksperci z MFW przewidują, że w roku 2020 nadal w Wielkiej Brytanii utrzyma się deficyt w wysokości przynajmniej 7 miliardów funtów.

Z raportu przeprowadzonego przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy wynika, że w tej kampanii wyborczej mamy do czynienia raczej z czczymi obietnicami torysów.

Vitor Gaspar z MFW twierdzi, że kluczową sprawą dla wszystkich krajów Wspólnoty jest utrzymanie swoich finansów publicznych pod kontrolą, a dobrze działający rząd „powinien stworzyć zabezpieczenia jeszcze za dobrych czasów”.

Gaspar pochwalił „solidny ekonomiczny wzrost” Wielkiej Brytanii, która jest drugim krajem zaraz za Stanami Zjednoczonymi pod względem sprawności wychodzenia z kryzysu.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniW podstawówkach brakuje miejsc. System szkolnictwa UK na skraju wydolności
NastępnyKolejny wypadek w Southampton