Start Coronavirus Wielka Brytania musi zaszczepić 2 miliony osób tygodniowo, aby zapobiec trzeciej fali...

Wielka Brytania musi zaszczepić 2 miliony osób tygodniowo, aby zapobiec trzeciej fali COVID-19

579
0

Według badania przeprowadzonego przez London School of Hygiene and Tropical Medicine (LSHTM), Wielka Brytania musi zaszczepić 2 miliony ludzi tygodniowo, aby uniknąć trzeciej fali epidemii koronawirusa.

Według danych Johns Hopkins University w Wielkiej Brytanii, w poniedziałek odnotowano ponad 71000 zgonów z powodu koronawirusa i ponad 2,3 miliona przypadków zakażeń COVID-19. Badanie mówi: „Najbardziej rygorystyczny scenariusz interwencji, obejmujący poziom 4 [ograniczeń] w całej Anglii i szkoły zamknięte w styczniu oraz 2 miliony osób szczepionych tygodniowo, jest jedynym rozważanym przez nas scenariuszem, który ogranicza szczytowe obciążenie OIOM-u poniżej poziomów obserwowanych podczas pierwszej fali”.

„W przypadku braku znacznego wzrostu wprowadzenia szczepionek liczba przypadków, hospitalizacji, przyjęć na OIOM i zgonów w 2021 r. może przekroczyć te z 2020 r.” – oświadczyli badacze.

Premier Boris Johnson i jego doradcy naukowi powiedzieli, że wariant koronawirusa, który może być nawet o 70% szybciej przenoszony, szybko rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii, chociaż nie uważa się, że jest bardziej śmiertelny lub powoduje poważniejszą chorobę. To spowodowało restrykcyjne środki ograniczające mieszanie społeczne w Londynie i południowo-wschodniej Anglii, podczas gdy plany złagodzenia ograniczeń w okresie Bożego Narodzenia w całym kraju zostały dramatycznie ograniczone lub całkowicie odrzucone.

Media donosiły w weekend, że Wielka Brytania wprowadzi szczepionkę przeciwko COVID-19 Oxford-Astra Zeneca od 4 stycznia, a jej zatwierdzenie przez krajowy organ medyczny spodziewane jest w ciągu kilku dni.