Start Polecane Wielka Brytania musi odnowić 25 milionów domów?

Wielka Brytania musi odnowić 25 milionów domów?

911
0

Pomiędzy 2017 a 2050 rokiem na Wyspach musi zostać odnowionych 25 milionów domów, ponieważ nie będą spełniać norm izolacyjnych – alarmuje BBC.

Wielka Brytania musi zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 80%. Jedna trzecia dotychczasowej emisji pochodzi z nieszczelnej instalacji grzewczej. Rząd zapowiedział, że postara się opracować plan zmian jak najszybciej to możliwe.

Krytycy rządowi uważają, że ministrowie zdecydowanie zbyt wolno wprowadzają w życie krajowy program odnowy domów, który pozwoli zaoszczędzić na rachunkach i poprawi zdrowie oraz komfort życia ludzi. Dzięki programowi mają też powstać setki nowych miejsc pracy. Również poprzednie rządy były krytykowane za brak inicjatywy w poprawianiu zasobów mieszkaniowych, które uważane są za jedne z najgorszych w Europie – podaje BBC.

Władze lokalne mają ograniczone środki pieniężne do ocieplania domów socjalnych, a landlordowie i właściciele mieszkań niechętnie inwestują większe sumy w zakupywanie udoskonaleń, które m.in. pozwolą zaoszczędzić na rachunkach.

Z raportu firmy budowalnej Green Building Council wynika, że w Wielkiej Brytanii do 2050 roku należy odnowić około 25 milionów gospodarstw domowych, co sprawia, że średnio co minutę będzie musiał być odnawiany jeden dom.

Rząd jeszcze nie przestawił rozwiązania odnośnie tego, kto miałby pokryć koszty renowacji. Skarb państwa nie jest chętny, by przeznaczyć na to publiczne pieniądze, bo dzięki temu wzrośnie wartość domów prywatnych właścicieli.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMedia twierdzą, że May ogłosi koniec swobody przepływu osób. Rzecznik rządu zaprzecza
NastępnyNad Wielką Brytanię nadciąga kolejny huragan