Start Coronavirus Wielka Brytania: Miasto zostaje zamknięte po gwałtownym wzroście liczby przypadków koronawirusa

Wielka Brytania: Miasto zostaje zamknięte po gwałtownym wzroście liczby przypadków koronawirusa

601
0

Okręg hrabstwa Caerphilly w południowej Walii ma zostać objęty lokalną blokadą po „znaczącym wzroście” przypadków koronawirusa. Ograniczenia wchodzą dzisiaj (wtorek) od godziny 18.00. Minister zdrowia powiedział, że pierwsza lokalna blokada  potrwa co najmniej do października.

Ludzie nie będą mogli wjeżdżać na ten obszar ani go opuszczać bez uzasadnionego usprawiedliwienia. Wszyscy w wieku powyżej 11 lat będą musieli nosić zakrycia twarzy w sklepach. Ponadto, nie będą dozwolone spotkania z innymi osobami w pomieszczeniach i domach wielopokoleniowych, a także zakazywane będą noclegi. W hrabstwie Caerphilly odnotowano 133 nowe przypadki Covid-19 w ciągu ostatnich siedmiu dni, co odpowiada wskaźnikowi 55,4 przypadków na 100 000 mieszkańców.

Jest to najwyższy wskaźnik w Walii i jeden z najwyższych w Wielkiej Brytanii – i oczekuje się, że liczba przypadków wzrośnie, powiedział rząd walijski. Minister zdrowia Vaughan Gething powiedział: „Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby przypadków zachorowań w gminie Caerphilly w bardzo krótkim czasie, które są związane z wakacyjnymi wyjazdami za granicę i ludźmi spędzającymi czas w domu i nie przestrzegając wytycznych dotyczących dystansu społecznego. „Wiele z tych przypadków dotyczy osób młodszych i na szczęście w tej chwili większość z nich ma łagodny przebieg. „Ale koronawirus krąży teraz w społeczności i to tylko kwestia czasu, zanim zaczniemy dostrzegać poważniejsze przypadki, które wymagają leczenia szpitalnego. Potrzebujemy pomocy wszystkich mieszkańców gminy Caerphilly, aby zapobiec rosnącemu i dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Możemy opanować tę lokalną epidemię tylko wtedy, gdy wszyscy zjednoczy się i podąży za nowymi krokami. „Jeśli nie zaobserwujemy spadku liczby przypadków, być może będziemy musieli podjąć dalsze kroki, aby opanować tę lokalną epidemię”.

Testowanie społeczności zostało wprowadzone w Caerphilly w weekend. W sobotę przebadano 450 osób, a 19 miało wirusa – co daje wynik dodatni na poziomie 4%, co wskazuje, że Covid-19 krąży w społeczności. Podobną liczbę osób przebadano w niedzielę, a wyniki spodziewane są wkrótce.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni“Nie pójdziemy na kompromis.” Kolejna odsłona negocjacji ws. Brexitu
NastępnyProtest taksówkarzy w Southampton