Start Coronavirus Wielka Brytania: Masowe testy dla mieszkańców Wysp

Wielka Brytania: Masowe testy dla mieszkańców Wysp

416
0

Wkrótce mają się rozpocząć masowe testy mieszkańców na COVID 19. Matt Hancock twierdzi, że program ten pozwoli Wielkiej Brytanii powrócić do normalności. 

Sekretarz zdrowia przyznał, że urzędnicy pracują nad tym, aby normą było regularne sprawdzanie ludzi pod kątem koronawirusa. Zwolennicy rutynowych testów twierdzą, że da to społeczeństwu zaufanie i swobodę powrotu do biur, sklepów i innych zatłoczonych miejsc. Hancock powiedział: „To jest naprawdę, bardzo ważna motywacja, którą mamy w całym rządzie, aby wprowadzić masowe testy w całej populacji”. Nie podał daty, kiedy będą dostępne testy masowe ani jaką formę będą miały te testy. Uważa się, że mogą one obejmować raczej szybkie badanie śliny w kierunku Covid-19 niż wymazy z gardła lub nosa.

Hancock powiedział: „Nowe technologie testowania, które pojawiają się teraz, są niezwykle ważne. „W tej chwili musisz wysłać test do laboratorium i odzyskać go, a cała logistyka wymaga czasu, jest też dość kosztowna. Obecnie testujemy niektóre z tych [nowych metod] w Porton Down, w naszych laboratoriach naukowych. Testy masowe, testy populacyjne, w ramach których normą jest regularne badanie ludzi, co pozwala nam na przywrócenie części swobód, jest obecnie ogromnym projektem rządowym z ogromnym wsparciem”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPlany stworzenia kompleksu kontenerów w Southampton
NastępnyZaostrzone kary dla organizatorów imprez