Start Wiadomości Wielka Brytania: Linie lotnicze mają nie latać nad Białorusią

Wielka Brytania: Linie lotnicze mają nie latać nad Białorusią

403
0

Rząd Wielkiej Brytanii powiedział liniom lotniczym, aby unikały białoruskiej przestrzeni powietrznej po skierowaniu lotu Ryanairem do Mińska i aresztowaniu opozycyjnego dziennikarza .

Sekretarz transportu Grant Shapps napisał na Twitterze, że ten ruch był konieczny, aby „zapewnić pasażerom bezpieczeństwo”. Minister spraw zagranicznych Dominic Raab powiedział posłom, że przechwycenie lotu było „szokującym atakiem na lotnictwo cywilne”. Dziennikarz dysydent Roman Protasevich, lat 26, został usunięty z samolotu i aresztowany w niedzielę na lotnisku w Mińsku.

Białoruś zmusiła samolot – lecący z Aten w Grecji do Wilna na Litwie – do wylądowania w stolicy po tym, jak powiedziała, że ​​na pokładzie jest bomba. Policja zabrała Protasevicha, gdy pasażerowie wysiedli.

Shapps powiedział, że zawiesił również zezwolenie na prowadzenie działalności białoruskiej państwowej linii lotniczej Belavia, skutecznie zakazując jej lotów do Wielkiej Brytanii. Zgodnie z rozkładem lotów, linie lotnicze obsługują loty trzy razy w tygodniu z Mińska na londyńskie lotnisko Gatwick.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCo piąte gospodarstwo domowe w Southampton „ma obecnie umowę na zieloną energię”
NastępnyGrzywna za prowadzenie pojazdu w klapkach lub w spódnicy