Start Coronavirus Wielka Brytania: kolejny rekord, ponad 183 000 przypadków Covid

Wielka Brytania: kolejny rekord, ponad 183 000 przypadków Covid

686
0

Odnotowano kolejny rekordowy wzrost liczby codziennych przypadków Covid w Wielkiej Brytanii, z rekordowymi 183 037 zakażeniami w dniu wczorajszym (w środę).

Po raz pierwszy od 24 grudnia udostępniono dane dotyczące dziennej liczby przypadków we wszystkich czterech krajach Wielkiej Brytanii.

Według danych opublikowanych przez szkocki rząd, w ciągu ostatnich 24 godzin pozytywny wynik testu na Covid uzyskało 15 849 osób, co stanowi najwyższy dzienny wskaźnik od początku pandemii, przekraczając poprzedni rekord 11 030 z 26 grudnia. Dane zawierają jednak zastrzeżenie, że dane obejmują zaległości sprzed Bożego Narodzenia.

Dzienna liczba dla Anglii również pobiła rekord, z 138 287 przypadków zgłoszonych w środę w porównaniu z 117 093 we wtorek.

Liczby odnoszą się do liczby przypadków według zgłoszonych dat, a nie według daty pobrania próbki i odzwierciedlają infekcje wykryte podczas testów.

Eksperci zauważyli, że może minąć kilka dni, zanim wpływ infekcji wykrytych w okresie Bożego Narodzenia będzie widoczny w danych. Reinfekcje nie są uwzględnione w statystykach.

Środowa suma dla Wielkiej Brytanii przekracza 138 831 przypadków zgłoszonych dzień wcześniej łącznie dla Szkocji, Walii i Anglii – co jest rekordem nawet przy braku danych dla Irlandii Północnej – chociaż liczba dla Walii we wtorkowym zestawieniu reprezentuje łączną liczbę przypadków, które byłyby zgłoszony w dniach 25 i 26 grudnia.

W środę w Irlandii Północnej zgłoszono łącznie 22 972 nowe przypadki – w tym pięciodniowe zaległości z okresu Bożego Narodzenia – podczas gdy 5929 przypadków zgłoszono w Walii.

Pierwszy minister Szkocji, Nicola Sturgeon, powiedział: „Rozsądne jest założenie, że będziemy nadal odnotowywać gwałtowny wzrost liczby przypadków w kolejnych dniach, a nawet w nadchodzących tygodniach”.

PoprzedniUkończono nowy parking typu „parkuj i jedź” w Winchester
NastępnyStatek wycieczkowy z Southampton rezygnuje z wizyty w USA w związku z wybuchem epidemii Covid