Start Brexit Wielka Brytania jednym z najgorszych krajów na świecie

Wielka Brytania jednym z najgorszych krajów na świecie

1145
0

Wielka Brytania jest jednym z najgorszych krajów na świecie dla ekspatriantów czyli pracowników wysłanych za granicę na zlecenie firmy głównie specjalistów wysoko wykwalifikowanych.

Tak wynika z głównego raportu porównawczego Expat Insider 2019, który przebadał 20259 emigrantów, reprezentujących 182 narodowości i mieszkających w 187 krajach.

Badanie trwało od 7 do 28 marca. Respondenci zostali poproszeni o ocenę 48 różnych czynników, należących do 17 podkategorii, związanych z życiem za granicą. Te 17 podkategorii jest następnie podzielonych na pięć filarów: jakość życia, łatwość osiedlenia się, praca za granicą, życie rodzinne i finanse osobiste.

Wielka Brytania uzyskała niskie noty w rankingu, a Brexit pociągnął kraj w dół w kilku kategoriach.

Wielka Brytania zajęła 62 miejsce, spośród 64 krajów w kategorii osobistego szczęścia. Wielka Brytania uzyskała również niską ocenę za jakość życia dzięki obecnemu klimatowi politycznemu: 42% emigrantów oceniło negatywnie stabilność polityczną w porównaniu do średniej światowej 17% niezadowolonych osób. To wpłynęło na opinię na temat gospodarki i bezpieczeństwa zatrudnienia.

PoprzedniWięcej aptek w Anglii zaoferuje swoim klientom bezpłatne badanie serca
NastępnyWetherspoons obniża koszt piwa – aby udowodnić, że Brexit przyniesie korzyści klientom