Start Coronavirus Wielka Brytania: Do końca lipca zaszczepieni zostaną wszyscy dorośli

Wielka Brytania: Do końca lipca zaszczepieni zostaną wszyscy dorośli

438
0

Wielka Brytania osiągnęła narzucony sobie cel – zaszczepiono już ponad 15 milionów obywateli. Boris Johnson zapowiedział, że wszystkie dorosłe osoby dostaną pierwszą dawkę szczepionki do końca lipca, a obostrzenia i restrykcje będą powoli wycofywane. Do tej pory już ponad 17 milionów Brytyjczyków otrzymało szczepionkę na koronawirusa. Premier Boris Johnson, obiecuje, że Wielka Brytania zaoferuje pierwszą dawkę wszystkim dorosłym do 31 lipca.

Boris Johnson ogłosił w poniedziałek ( 22 lutego), że Wielkiej Brytanii udało się urzeczywistnić pierwszy, ambitny cel podania 15 milionom ludzi szczepionki na koronawirusa. Przyznał, że to sukces, a teraz chce, aby program szczepień przyspieszył, j.

Według pierwotnego planu wszystkie osoby dorosłe w Wielkiej Brytanii miały zostać zaszczepione do września. Teraz jednak premier Boris Johnson zapowiada, że celem będzie, aby to się stało do końca lipca – informuje BBC. Oznacza to zmiany w harmonogramie szczepień.

Premier w poniedziałek ma przedstawić Parlamentowi swój plan na następne miesiące. Celem Johnsona jest przyspieszenia akcji szczepienia dorosłych powyżej 50. roku życia, a także tych ze schorzeniami. Te osoby powinny otrzymać dawki szczepionki na koronawirusa do 15 kwietnia. Jeśli to się uda, będzie wiadomo, czy Wielka Brytania zdąży zaszczepić wszystkich dorosłych, tak jak zapowiada to premier, do końca lipca. Johnson ma nadzieję, że zaoferowanie wszystkim dorosłym w Wielkiej Brytanii szczepionki do końca lipca pomoże w zażegnaniu epidemii, zniesieniu obostrzeń i powrocie do rzeczywistości sprzed koronawirusa.