Start Wiadomości Wielka Brytania: Długi weekend oznacza długie stanie w korkach

Wielka Brytania: Długi weekend oznacza długie stanie w korkach

533
0

Wypad na weekend świąteczny spowoduje duże opóźnienia dla kierowców.Oczekuje się, że ruch będzie większy niż zwykle, ponieważ ludzie prawdopodobnie wykorzystają weekend świąteczny, aby uciec z miasta. 

Wczasowicze planujący wyruszyć w trasę na długi weekend mogą liczyć na powolną podróż, ponieważ od piątku do poniedziałku spodziewanych jest 18 milionów podróży rekreacyjnych. Badania przeprowadzone przez RAC Breakdown wskazują, że liczba planowanych podróży wzrosła o około 1,8 miliona w ten sam weekend ubiegłego roku. Oczekuje się, że najgorszym dniem dla ruchu będzie piątek 28 sierpnia, z szacowaną liczbą 5,6 miliona podróży, następnie 4,7 miliona w sobotę, 3,7 miliona w niedzielę i 4,4 miliona w poniedziałek w święto.

Ruch będzie większy niż zwykle, ponieważ ludzie prawdopodobnie wykorzystają weekend świąteczny, ponieważ wiele wakacji za granicą odwołano z powodu pandemii koronawirusa, a więc ludzie będą podróżować lokalnie. Melanie Clarke, dyrektor obsługi klienta Highways England, powiedziała: „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby podróże były jak najbardziej płynne, a 97% sieci drogowej, którą zarządzamy, będzie wolne od robót drogowych w dni wolne od pracy. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem i wiemy z doświadczenia, że ​​awarii można łatwo uniknąć, jeśli kierowcy przeprowadzą proste kontrole pojazdu przed wyjazdem w tym okresie. Cieszmy się latem wszyscy bezpiecznie ”.

RAC sugeruje podróżowanie wcześnie rano lub późnym wieczorem, aby uniknąć najgorszego z wszelkich utrudnień w ruchu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKoronawirus: dopłaty dla osób o niskich dochodach, które muszą się izolować
NastępnyPolski rząd zmienia zasady. Krótsza kwarantanna i nieobowiązkowy test