Start Polecane „Wielka Brytania chce być waszym przyjacielem” – Theresa May do Polaków mieszkających...

„Wielka Brytania chce być waszym przyjacielem” – Theresa May do Polaków mieszkających w UK

766
0

W komentarzu skierowanym do Polskiej Agencji Prasowej Theresa May napisała, że Wielka Brytania chce być przyjacielem Polski. Premier podkreśliła, że zapewnienie zabezpieczenia praw obywateli Unii, w tym Polaków jest nadal jednym z najważniejszych celów podczas negocjacji.

„W nadchodzących latach Wielka Brytania chce być waszym najsilniejszym przyjacielem i partnerem” – napisała premier w przesłaniu skierowanym do Polaków. Theresa May przekonywała również, że chce, aby Wielka Brytania i Unia Europejska doskonale prosperowały obok siebie.

„Brytyjczycy chcą mieć większą bezpośrednią kontrolę nad decyzjami mającymi wpływ a ich codzienne życie, a to oznacza, że decyzje te powinny być podejmowane w Wielkiej Brytanii – napisała premier May. Theresa May zaznaczyła jednocześnie: „jesteśmy w dalszym ciągu dumni z przynależności do europejskiej rodziny narodów oraz nie odwracamy się od Europy i wiemy, że sukcesy Unii Europejskiej leżą w naszym własnym głęboko pojętym interesie, a także w interesie całego świata”.

PoprzedniMężczyzna dźgnięty w klatkę piersiową na jednej z ulic Southampton
NastępnyDwie nowe zjeżdżalnie w parku rozrywki Peppa Pig World