Start Polecane Wielka Brytania: Ceny domów poszybowały w górę

Wielka Brytania: Ceny domów poszybowały w górę

668
0

Jeżeli zastanawiacie się nad kupnem domu letniskowego, nie mamy dla was dobrych wiadomości. Tego lata ceny znacząco wzrosły.

Jedną z wielu bezpośrednich konsekwencji pandemii i blokady koronawirusa jest ponowne zainteresowanie mieszkańców miast ideą przeprowadzki na wieś. Nic więc dziwnego, że w niektórych regionach o najlepszych cenach domów w kraju znajdują się jedne z najbardziej malowniczych miejsc w Wielkiej Brytanii. Średni roczny wzrost cen w letnich hotspotach wyniósł 13 500 funtów.
Największy wzrost cen domów nastąpił w Gwynedd w Walii, gdzie znajduje się spektakularny Park Narodowy Snowdonia i Mount Snowdon, najwyższy szczyt Anglii i Walii, a także kilometry oszałamiającego wybrzeża. Ceny wzrosły o 20 000 funtów i teraz wynoszą nawet 201 000 funtów. Również w Walii, Mid Glamorgan z plażami i historycznym Caerphilly odnotowało drugi największy wzrost cen o 18 400 GBP do nawet 166 000 GBP. Popularna wśród letnich żeglarzy i plażowiczów, Isle of Wight odnotowała trzeci największy wzrost, a średnia wartość domu wzrosła o 17 300 funtów do 256 000 funtów. Szkockie punkty widokowe również również poszybowały w górę – domy w Renfrewshire, na zachód od Glasgow na nizinach Scottish Lowlands i Stirlingshire, gdzie znajduje się Loch Lomond,  wzrosły odpowiednio o 16 600 i 15 400 GBP. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKoronowirus: Sprawdź, jaką dostaniesz odprawę po zwolnieniu z pracy
NastępnyWięcej telewizji przemysłowej i oświetlenia ulicznego w Southampton