Start Coronavirus Wielka Brytania będzie używać dronów do dezynfekcji miejsc publicznych?

Wielka Brytania będzie używać dronów do dezynfekcji miejsc publicznych?

1004
0

Grupa ekspertów ds. dronów wzywa rząd Wielkiej Brytanii do złagodzenia przepisów dotyczących oprysków chemicznych z powietrza podczas pandemii koronawirusa.

Chce przeszkolić pilotów dronów ze służb ratowniczych, aby rozpylali w miejscach publicznych środek dezynfekujący. Dokonano tego w Chinach i Indiach, ale opryski z powietrza są w dużej mierze zakazane w Europie.

Drony mogą obejmować duże obszary, ale debata dotyczy tego, czy metoda jest skuteczna. Departament zdrowia i opieki społecznej powiedział, że nie ma planów dezynfekcji na zewnątrz na dużą skalę.

– Dezynfekcja przestrzeni zewnętrznych nie byłaby efektywnym wykorzystaniem zasobów –  powiedział rzecznik. – Chcemy skoncentrować nasze wysiłki i zasoby na środkach zalecanych przez ekspertów naukowych, aby przynieść największe korzyści w ochronie NHS i ratowaniu życia. – dodaje.

W tej chwili Public Health England zaleca odkażanie tylko w przypadku możliwego lub potwierdzonego przypadku wirusa.

Urząd Lotnictwa Cywilnego, który nadzoruje bezpieczeństwo lotów dronami, powiedział, że nie był zaangażowany w decyzję.

Piloci dronów byliby lepiej chronieni niż ludzie chodzący po ulicach lub prowadzący samochody dostawcze z opryskiwaczem, ponieważ byliby w większej odległości, powiedział Jonathan Gill z Harper Adams University w Shropshire, który spędził cztery lata na badaniu dronów opryskowych stosowanych w uprawach rolnych w kilka krajów poza Europą.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniW Wielkanoc spodziewana jest rekordowa liczba zgonów w UK
NastępnyNightingale Hospital otwiera się w londyńskim centrum ExCel