Start Wiadomości Wielka awaria sieci wodociągowej w Wielkiej Brytanii

Wielka awaria sieci wodociągowej w Wielkiej Brytanii

718
0

Tysiące mieszkańców Walii i południowo-wschodniej Anglii borykają się z brakiem wody w domach. Dostawcy uważają, że warunki atmosferyczne spowodowały pęknięcie rur wodociągowych. 

Z problemem zmagają się mieszkańcy już od weekendu. Jak podaje BBC, w Kent około 5000 domów nie ma dostępu do wody, w Walii – kilka tysięcy, zaś w samym Londynie około 12 000 domów pozbawionych jest wody. Z podobnymi problemami borykają się także mieszkańcy Midlands oraz Szkocji. W szczytowym momencie w niedzielę, ponad 20 000 mieszkań w stolicy Wielkiej Brytanii odczuło skutki awarii.

Kilka szkół w Londynie oraz w Kent oświadczyło, że zostaną dziś zamknięte, ponieważ nie mogą zagwarantować bieżącej wody.

Według operatorów sieci wodociągowych, przyczyną tej sytuacji są niskie temperatury, przez które popękały rury oraz utrzymujące się niskie ciśnienie wody. Zapowiedzieli także, że cały czas pracują nad awarią i robią wszystko, by naprawić uszkodzone rury. Thames Water zagwarantowali także mieszkańcom wodę w butelkach. Można je otrzymać w wyznaczonych punktach:

Homebase, 100 Woodgate Drive, Streatham Vale, SW16 5YP

Hampstead No 1 Pond car park, East Heath Road, NW3 2RJ.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTheresa May określa relacje z Unią po Brexicie
NastępnyPorzucone w New Forest plastikowe sanki mogły narazić na niebezpieczeństwo dziką przyrodę