Start Polecane Wiele firm „nie przetrwa” po cięciach wsparcia energetycznego

Wiele firm „nie przetrwa” po cięciach wsparcia energetycznego

376
0

Eksperci twierdzą, że wiele firm nie przetrwa po tym, jak rząd ograniczył dostępne wsparcie, które miało pomóc firmom w opłaceniu rachunków za energię.

Obecny system wsparcia zostanie w kwietniu zastąpiony pakietem 12-miesięcznym, który oferuje znacznie mniejszą redukcję kosztów.

Według przykładu na rządowej stronie internetowej, pub, który obecnie otrzymuje wsparcie w wysokości 3100 funtów miesięcznie, w przyszłości otrzyma 190 funtów.

Nicky Kildunne, kierownik ds. rozwoju w Federacji Małych Firm (FSB) w Hampshire, Dorset i Isle of Wight, powiedziała, że decyzja ta była „ogromnym rozczarowaniem” dla małych firm.

„Dla tych, którzy walczą, zniżka w ramach nowej wersji programu nie jest istotna. Wiele małych firm nie będzie w stanie przetrwać za grosze zapewnione w ramach nowej wersji programu” – powiedziała.

Dyrektor naczelny Hampshire Chamber, Ross McNally, powiedział: „Gdy wkraczamy w krytyczny rok dla brytyjskiej gospodarki, wiele firm będzie nadal borykać się z rachunkami za energię.”

„Chociaż z zadowoleniem przyjmujemy przedłużenie wsparcia przez rząd na 12 miesięcy, rozczarowujące jest 85-procentowe zmniejszenie rzeczywistej koperty finansowej. To znaczny spadek pomocy, który będzie miał poważne konsekwencje i może spowodować zamknięcie większej liczby firm.”

Pakiet rządowy automatycznie zastosuje zniżkę w wysokości 6,97 GBP za MWh na rachunki za gaz kwalifikujących się przedsiębiorstw i 19,61 GBP za MWh za energię elektryczną.

PoprzedniZabawka Żyrafa daje komfort małym pacjentom szpitala
NastępnyGdzie można uzyskać wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego w Southampton