Start Polecane Wiele firm nie jest chronionych przed cyberatakami, wynika z ankiety

Wiele firm nie jest chronionych przed cyberatakami, wynika z ankiety

181
0

Wiele firm może być narażonych na cyberataki, ponieważ mają niewiele lub nie mają żadnych prewencyjnych środków bezpieczeństwa, ostrzegła firma z Hampshire.

Zlecone przez rząd badanie dotyczące cyberbezpieczeństwa wykazało, że tylko 23 procent firm posiada formalną strategię bezpieczeństwa w celu zwalczania cyberataków.

Badanie wykazało również, że 39 procent brytyjskich firm zidentyfikowało atak cybernetyczny w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Hannah Wallis z Hantec Systems w Southampton powiedziała, że ​​firmy, które nie mają środków zapobiegawczych, narażają się na cyberprzestępców, zwłaszcza gdy wielu pracowników pracuje w domu lub decyduje się na program „przynieś własne urządzenie do pracy”.

„Badania wykazały, że tylko osiem procent firm posiada certyfikat Cyber ​​Essentials, który ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka ataku”.

Cyber ​​Essentials to brytyjski certyfikat, który zapewnia organizacji minimalny poziom ochrony w zakresie cyberbezpieczeństwa. Firma jest certyfikowana poprzez coroczne oceny.

PoprzedniPlany dotyczące kontrowersyjnego masztu 5G zostają odrzucone
NastępnySouthern Water planuje recykling ścieków