Start Polecane Większość wykwalifikowanych pracowników w UK jest niezadowolona z wynagrodzenia

Większość wykwalifikowanych pracowników w UK jest niezadowolona z wynagrodzenia

853
0

Najnowszy sondaż wykazał, że trzech na pięciu specjalistów jest niezadowolonych ze swoich zarobków. Najbardziej niezadowoleni ze swoich zarobków są prawnicy, nauczyciele i świeżo upieczeni absolwenci.

Sondaż został przeprowadzony dla portalu z ofertami pracy CV-Library. Portal twierdzi, że płace rosną w wielu branżach, ponieważ firmy mają trudności ze znalezieniem pracowników – szczególnie w hotelarstwie, marketingu i branży informatycznej. Zmiany te mają już odzwierciedlenie na rynku pracy w 2022 r., gdzie średnie płace wzrosły w 16 sektorach w styczniu 2022 r. w porównaniu do stycznia 2021 r.

„Kiedy pandemia po raz pierwszy zaatakowała, firmy posiadały całą władzę, a rywalizacja o najlepsze miejsca pracy była silniejsza niż kiedykolwiek” – oznajmił Lee Biggins, dyrektor naczelny CV-Library.

„Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy obserwujemy, jak układ sił odwraca się na korzyść pracowników, a rosnące z roku na rok wynagrodzenia w wielu branżach już w 2022 roku potwierdzają ten fakt. Zatem kandydaci ubiegający się o pracę powinni bez obaw negocjować wysokość pensji, nie obawiając się utraty ciekawych ofert” – podkreślił.

PoprzedniWczoraj weszła w życie poważna zmiana w zasadach Covid
NastępnySłużby uratowały trzy osoby po tym, jak samochód wpadł do wody