Start Polecane Większość pracowników nie oszczędza wystarczająco na emeryturę

Większość pracowników nie oszczędza wystarczająco na emeryturę

301
0

Komisja posłów wysłała ostrzeżenie do pracowników, ponieważ badania wykazały, że większość z nich nie oszczędza wystarczająco na emeryturę.

Komisja Pracy i Emerytur ustaliła, że ​​nawet po dziesięciu latach od automatycznego zapisu do programów emerytalnych około 60% pracowników jest zagrożonych utratą odpowiedniego standardu życia na emeryturze.

Dodał, że minimalne składki na emerytury są zbyt niskie, a wielu samozatrudnionych i pracowników gospodarki koncertowej jest całkowicie wyłączonych z oszczędzania emerytalnego.

Komisja wyjaśniła, że ​​nie spodziewa się, że ludzie będą płacić wyższe składki w czasie kryzysu związanego z kosztami życia, ale wezwała rząd do opracowania planu wprowadzenia wyższych minimalnych składek w najbliższej przyszłości.

Obecnie minimalna składka wynosi 8% uprawnionego wynagrodzenia, z czego 3% pochodzi od pracodawców.

Automatyczne zapisywanie na emerytury zakładowe rozpoczęło się 1 października 2012 r., ale komisja stwierdziła, że ​​wiele nowo przyjętych osób opłacało minimalne składki, nie zdając sobie sprawy, że nie wystarczy odkładać na emeryturę.

Analiza Instytutu Polityki Emerytalnej wykazała, że ​​tylko 39% gospodarstw domowych i 37% osób fizycznych jest na dobrej drodze do uzyskania odpowiedniej emerytury, zgodnie z definicją stosowaną przez Komisję Emerytalną.

PoprzedniLotnisko Southampton poszukuje 2000 pracowników i nowych firm
NastępnyRodziny w Hampshire otrzymają dodatkowe 200 funtów za przyjęcie ukraińskich uchodźców