Start Polecane Większość mieszkańców Southampton spędzi letnie wakacje w kraju

Większość mieszkańców Southampton spędzi letnie wakacje w kraju

785
0

Ostatnie badania pokazują, że aż 55 proc. mieszkańców Southampton spędzi najbliższe wakacje w kraju i wyda na nie średnio 470,50 funtów.

Mieszkańcy Southampton podobnie jak większość Brytyjczyków wolą wakacje w domu od zagranicznych podróży. Takie dane pochodzą z raportu przygotowanego przez Travelodge. Według raportu, rok 2017 będzie bardzo mocnym rokiem dla brytyjskiej turystyki.

Większość Sotończyków spędzi wakacje nad morzem. Najczęściej wybieranymi kierunkami będą Brighton, Devon i Isle of Wight. Mieszkańcy Southampton wybiorą również PeakDistrict i Szkocję. Badania pokazują także, że ci którzy zdecydowali się spędzić wakacje na Wyspach częściej decydowali się na tygodniową przerwę niż tradycyjne dwutygodniowe wakacje.

Trudno jednoznacznie określić, dlaczego tylu mieszkańców Wielkiej Brytanii zdecydowało się na urlop w kraju. Na pewno powodem może być niepewność spowodowana Brexitem, niski kurs funta czy chaos spowodowany strajkami British Airways. Wpływ na decyzję o pozostaniu w kraju mogła też mieć pogoda w Wielkiej Brytanii, która w ostatnim czasie była dosyć ładna.

PoprzedniUczniowie szkoły w Hampshire śledzeni przez mężczyznę w vanie
NastępnyWykwalifikowani pracownicy z UE opuszczą Wyspy?