Start Southampton Większość kobiet z Southampton opuściło badanie cytologiczne przez pandemię

Większość kobiet z Southampton opuściło badanie cytologiczne przez pandemię

356
0

Według danych, dziesiątki tysięcy kobiet z Southampton nie wykonało „potencjalnie ratującego życie” badania cytologicznego w pierwszym roku pandemii koronawirusa.

Jo’s Cervical Cancer Trust powiedział, że krajowy spadek badań przesiewowych szyjki macicy w połączeniu z „bezprecedensowym obciążeniem” w służbie zdrowia może doprowadzić do zdiagnozowania u większej liczby kobiet nowotworów, którym można zapobiegać.

Ostrzeżenie organizacji charytatywnej pojawiło się, gdy dane NHS England wykazały, że ponad jedna trzecia z 69 831 kobiet kwalifikujących się do badań przesiewowych szyjki macicy w Southampton w latach 2020-21 nie uczestniczyła w spotkaniu.

W całym mieście przebadano tylko 62 procent kwalifikujących się kobiet – spadek z 65 procent rok wcześniej. Oznacza to, że około 26 592 kobiet w okolicy nie skorzystało z programu potencjalnie ratującego życie podczas pandemii.

Rutynowe „badanie cytologiczne” mające na celu wykrycie nieprawidłowości w obrębie szyjki macicy są oferowane kobietom w wieku od 25 do 64 lat w celu zapobiegania rakowi szyjki macicy.

Około 70 procent kwalifikujących się kobiet w Anglii zostało przetestowanych podczas pandemii, ale zasięg spadł o 2 procent w porównaniu z rokiem 2019-20.

Według badań Jo’s Cervical Cancer Trust wiele kobiet zrezygnowało również z udziału w badaniach z powodu obaw o ryzyko zarażenia się koronawirusem podczas wizyty.

PoprzedniLokalny klub żywnościowy pomaga wyeliminować marnowanie żywności i ubóstwo
NastępnyCovid: Biura podróży wzywają do usunięcia zasad testowania