Start Wiadomości Większość dzieci w UK będzie pochodzić z „nieprawego łoża”

Większość dzieci w UK będzie pochodzić z „nieprawego łoża”

837
0

Liczba małżeństw zawieranych w UK ciągle spada. Eksperci przewidują, że za 10 lat przysięga nie będą związani rodzice większości dzieci.

Jak informuje organizacja Marriage Foundation, w latach 80. odsetek nieślubnych dzieci wynosił 88 procent. Od tego czasu liczba ta systematycznie spada – w 2012 osiągnęła rekordowe 53 procent.

W latach siedemdziesiątych z “nieprawego łoża” pochodziło jedno na dziesięcioro dzieci, a w 50. – tylko jedno na 20. Jak jednak wynika z raportów Marriage Foundation, od roku 1980 liczba związków, które nie przetrwały próby czasu, wzrosła o 44 procent.

Jak przekonuje dyrektor ds. badań w Marriage Foundation – Harry Benson, to kiedy liczba dzieci nieślubnych będzie wyższa niż tych, urodzonych w związkach małżeńskich, jest tylko kwestią czasu. „Tendencja ta rozwija się obecnie trochę wolniej, ale podejrzewam, że nastąpi to nie później niż za dziesięć lat” – twierdzi Benson.

„Wciąż czekamy na statystyki dotyczące małżeństw zawartych na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Wiadomo, że w 2012 roku, kiedy na ślubnym kobiercu stanęli Williama i Kate, mieliśmy do czynienia z pięcioprocentowym wzrostem, ale bardzo prawdopodobne, że w 2013 statystyki te znowu spadły” – przewiduje Benson.

Pomimo faktu, że kobiety decydujące się na dziecko są dużo bardziej dojrzałe, lepiej wykształcone i więcej niż kiedyś zarabiają, liczba małżeństw, które nie przetrwają próby czasu, systematycznie spada. „Rozpadających się rodzin powinno być mniej, ale na przestrzeni ostatnich lat ich liczba się podwoiła. Jedynym, co tłumaczy ten spadek rodzinnej stabilności jest rezygnacja z małżeństwa” – przekonuje Benson i dodaje, że pary, które w momencie przyjścia na świat dziecka nie mają ślubu, są dwa razy bardziej skłonne rozstać się w ciągu kolejnych 15 lat, niż te związane przysięgą małżeńską.

Odsetek nieślubnych dzieci nadal pozostaje bardzo niski w niektórych mniejszościach etnicznych. Prawie wszystkie pakistańskie matki są w momencie porodu mężatkami, tak samo jak ponad 80 procent Hindusek.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniSzybszy Internet dla firm z Bournemouth
NastępnyAFC Bournemouth awansował do Premier League!