Start Wiadomości Większość Brytyjczyków za wyjściem z UE

Większość Brytyjczyków za wyjściem z UE

1269
0

Większość Brytyjczyków chce wyjścia z Unii Europejskiej – wynika z najnowszego sondażu dla „The Independent”.

52 proc. respondentów uważa, że Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską. 48 proc. ma odmienne zdanie. To pierwszy raz, kiedy w naszym badaniu opinii publicznej większość pytanych chce „Brexitu” – informuje dziennik. W ankiecie, którą przeprowadzono w czerwcu, lipcu oraz sierpniu i zadano identyczne pytanie – większość (55 proc.) chciała pozostania w UE, a odwrotnej odpowiedzi udzieliło 45 proc. ankietowanych.

W zeszłym miesiącu przewaga ta zaczęła maleć na skutek kryzysu imigracyjnego w Europie i rosnącej liczby uchodźców. W rezultacie tego za dalszym członkostwem UK w Unii było 53 proc. respondentów, a 47 proc. miało przeciwne zdanie.

Najnowszy sondaż został przeprowadzony wśród dwóch tysięcy osób w środę i czwartek w zeszłym tygodniu, tuż po zamachach terrorystycznych w Paryżu, na skutek których zginęło ok. 129 osób.

Ataki miały wywołać refleksję i obawy dotyczące uchodźców wśród Brytyjczyków. Na związek terroryzmu z uchodźcami z Bliskiego Wschodu szczególnie kładą nacisk politycy przeciwni Unii włączając w to Nigela Farage’a.

Referendum w sprawie dalszej przynależności Zjednoczonego Królestwa w Unii Europejskiej ma odbyć się w 2017 roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolicja ostrzega studentów po tym jak dokonano kradzieży laptopów w Southampton
NastępnyWyciek gazu przyczyną ewakuacji domów i zamknięcia głównej drogi w Gosport